niedziela, 2 października 2016

5 tez, które sprawią, że zaczniesz z chęcią chodzić do szkoły


 Z cyklu, kolejny dzień tygodnia:

Mimo trudu, bólu i łez w oczach zrobiłaś/eś to! Jestem naprawdę dumna z faktu, że Twoje cztery litery opuściły bezpieczną  przystań zwaną łóżkiem! Jesteś o krok bliżej do końca porannej rutyny, ale nie poddawaj się! Zegar tyka, a edukacja nie będzie czekać.Teza1: Kręgosłup ze stali
Wyrobiona/y, ogarnięta/y? Biegusiem do szkółki, bo jeszcze nie daj Boże się spóźnisz. Dziesięć kilo na plcy i w drogę. 12 lat nauki za sobą i masz dzięki temu muskulaturę tyłu niczym Pudzianowski. Jak tu nie kochać szkoły?Teza2: Po co jest ten dress code? 
Pamiętasz tą eksyctyacją jaką czułaś/eś przez osatnie dni wakacji pod tytułem ''O BOŻE W CO JA SIĘ UBIORĘ?!''? Nie minęła nawet godzina, a ty już masz cały plan swojego ubioru na najbliższe 143 dni. Wszystko fajnie. Do czasu. Przychodzisz pierwszego września do szkoły z nastawieniem mówiącym, że w tym roku nie będziesz modową ofiarą, gdy nagle jak grom z jasnego nieba spada na Ciebie tysiąc nowych zasad. Spodni z dziurami nie, brody nie, dresów nie. Zostaje tylko jedna opcja. Przyjdź do szkoły nago. Teza3: Zbrodnia co godzinę
Najśmieszniejsze jest to, że według założania wprost z podręcznika pierwszoklasisty powinnaś/eś chodzić do szkoły z uśmiechem na ustach większym niż podkowa. Tylko jak? Tylko jak, gdy co godzinę czycha na Ciebie  niebezpieczeństwo w postaci kartkówki/pytania/sprawdzianu czy testu? Oczywiście starasz się wszystko ogarnąć, ale prędzej czy później wpadasz w otchłań niewiedzy i zwiątpienia pchana/y tam przez stos podręczników, notatek i innych wiedzotwórczych przedmiotów. Nie przejmuj się, każdy tak ma :)

[nie, tak nie wyglądają moje kartkówki :'))]

Teza4: Pot leci ciurkiem
Sytuacja polega na tym, że jest piękny słoneczny dzień, temperatura  powietrza przekracza tysiąc stopni w cieniu, a ty masz wf. Ruch to zdrowie, sprzeciw zwolnieniom zajęć wychowania fizycznego, wszystko fajnie, ale komu chce się ćwiczyć w takiej temperaturze? Jak mus to mus. Najprostszy skłon sprawia, że leje się z Ciebie  jak z fontanny, ale dajesz radę. Potem zaczyna się prawdziwa gra. Piłka leci, a ty się topisz. Myślisz, że z dzwonkiem nastał kres katuszy? A kto założy na siebie ten wogólenieprzepuszczającypowietrzaniczymzbroja mundurek? Kto wejdzie w nim razem z ogromniastym plecakiem na 3 piętro? Kto się przy tym nie zatopi w pocie?Teza5: Wolność była w wakacje
Pojęcie, którego nie uświadczysz poza sezonem letnim (czytaj: wakacyjnym). Pierwsze co zobaczysz po obiadku z mamusią i tatusiem to stos grubych jak mury średniowiecznego zamku, książek. Twoje życie towarzyskie zostanie odstawione w kąt na rzecz długich wieczorów w towarzystwie rozgryzania układów równań czy pisania coraz to innych długich jak na księżyc prac z języka polskiego. Mówiąc wprost: nauka to Twoje życie!
Ja też kocham szkołę! :)
Julka

20 komentarzy:

 1. Świetny ironiczny post z humorem :D Mega się czytało :D
  Be Beauty (klik) Zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Przynajmniej od tego biegania co chwilę po schodach będę mieć jakąś kondycje. Plan lekcji dba o moje zdrowie :D Jak to szło? W zdrowym ciele zdrowy duch?
  Lubię swoją szkołę, ale tak na poważnie, pomimo jej wad ;)
  Fajny, dość ironiczny post ;)
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się twoje ironiczne podejście. :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 4. Haha, fajny pomysł na post!!!! :)
  I to pierwsze zdjęcie - ciekawe ;P
  Pozdrawiam , http://liisiialy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialne jest to uzycie ironii na koncu haha :)
  A tak btw to swietny post! i sliczny wyglad bloga :))
  Jesli bylabys chetna na wspolna obserwacje, to daj znac u mnie. pozdrawiam :)
  www.igapaulina.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze jest podchodzić do tego tak ironicznie, bo wtedy łatwiej jest te wady zaakceptować. :) Generalnie wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja chętnie zmodernizowałabym całą podstawę programową i regulamin, haha.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze jest podchodzić do tego tak ironicznie, bo wtedy łatwiej jest te wady zaakceptować. :) Generalnie wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja chętnie zmodernizowałabym całą podstawę programową i regulamin, haha.

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawe podejście do szkoły;)
  pozdrawiam cieplutko :))
  woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny humorystyczny post :)
  paulan-official-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. A już myślałam, że tylko ja mam każdy tydzień zawalony kartkówkami i sprawdzianami haha ;)
  Pozdrawiam RONN

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajnie, napisane z humorem haha ^ ^ I ile w tym prawdy!

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja lubie chodzić do szkoły :)
  agnieszka-gromek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny pomysł na post xD Uśmiałam się ;P

  Pozdrawiam
  VIOLET END

  OdpowiedzUsuń
 14. Wow! Świetny post, super piszesz :)
  Mój blog
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :*

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja mam dość już szkoły :D
  Wakacje przybywajcie
  https://nikolaprzybysz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. haha świetnie to napisałaś :D

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten wpis jest świetny :D

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetny wpis, fajnie prowadziłas wczoraj Snapa HOCek 😊

  OdpowiedzUsuń